Избранное сообщение

Победа!!! Shell eco-marathon 2016

Мы победили все обстоятельства!  И пусть это не победа в абсолютном зачёте Марафона, но это 100% победа над собой! Победа над обстоятельс...

пятница, 6 ноября 2015 г.

Гордість України

   В нашій країні народжуються напрочуд талановиті, цілеспрямовані та часто геніальні особистості. Прийшов час згадати здобутки українців, які вже давно визнані у світі та майже невідомі на Батьківщині.
Проект «Гордий бути українським» висвітлює маловідомі факти про наших співвітчизників. Їх звершення надихають нас, завдяки їх досягненням ми маємо силу розвиватися та рухатися уперед, вони дають впевненість і надію на краще.   Дізнайся про українців, які підкорили світ. Згадай про здобутки, якими пишається нація: Харківський конструктор Володимир Нікітін створив 16 спортивних автомобілів та встановив 9 рекордів. 


2010 року учні Нікітіна таки встановили свій рекорд. Щоправда, не зі швидкості, а з енергоефективності. Модель "Хаді-34" проїхала 570 кілометрів, а це відстань від Києва до Львова, — лише на одному літрі пального.

Декому для таких досягнень потрібне конструкторське бюро й команда професійних механіків, а от у харків’янина була звичайна лабораторія автодорожнього інституту та декілька студентів.
Одне з найвідоміших творінь Нікітіна — "Харків-5", на якому вперше в Радянському Союзі вдалося досягти швидкості 200 км/год. Та конструктор знав, що справжні рекорди ще попереду.
Секретною зброєю став перероблений двигун з автомобіля "Победа", який Нікітін обладнав наддувом. Тоді об’єм двигуна зменшився на півлітра, зате потужність зросла аж у 4 рази, так що на звичайній трасі Сімферополь-Джанкой автомобіль, що дістав назву "Хаді-6", промчався зі швидкістю 282 км/год. Цей рекорд протримався 10 років.

Швидкості зростали, автомобільні траси їм уже не підходили, тож наступні досягнення встановлювали на солоному озері Баскунчак. Справжньою сенсацією мав стати "Хаді-7". Після укомплектації боліда газотурбінним двигуном від гелікоптера він мав усі шанси показати на спідометрі 400 км/год.

На жаль, на озері почали добувати сіль, тож їздити там було неможливо. Харків’янину нічого не залишалось, як перейти на трасу і встановити рекорд прискорення. На дистанції один кілометр з місця 55-річний Володимир Нікітін розігнався до 320 км/год. Звісно, непогано, але команда знала, що "Хаді-7" міг показати більше.

Навесні 1968 року харків’янин зі своїми студентами затіяв грандіозний проект — суперболід "Хаді-9", який мав розганятися до 1200 км/год, тобто до надзвукової швидкості. І знову проблема – де ж тестувати? Про автомобіль дізнались американці й запросили Нікітіна до США позмагатися з їхніми моделями на озері Бонневіль.

Та радянські конструктори не наважилися поїхати до ворожої країни та ще й чужим коштом. Так і не відомо, якої швидкості досягнув би "Хаді-9", але інженери запевняли, що — 700, а то й 800 кілометрів на годину з нього точно можна було витиснути.


 Офіційний сайт: http://ukrainemiroff.com/showNews/25

Комментариев нет:

Популярные сообщения